Fizjoterapia podczas dźwigania gipsu

Czy masz w świadomości jak bardzo ważne jest, żeby w trakcie noszenia gipsu dołączyć poprawne zadania medyczne? Ponieważ, jest to konieczne do tego aby zwłaszcza nie spowodować zakrzepicy żył głębokich, zapobiec zakrzepom, obrzękom, zapaleniom żył bądź mrowieniom. Usztywnienie gipsem na kilkanaście tygodni niesie ze sobą negatywne konsekwencje. Najcięższe ryzyko okazuje się ze strony układu krwionośnego, […]

Czy masz w świadomości jak bardzo ważne jest, żeby w trakcie noszenia gipsu dołączyć poprawne zadania medyczne? Ponieważ, jest to konieczne do tego aby zwłaszcza nie spowodować zakrzepicy żył głębokich, zapobiec zakrzepom, obrzękom, zapaleniom żył bądź mrowieniom. Usztywnienie gipsem na kilkanaście tygodni niesie ze sobą negatywne konsekwencje. Najcięższe ryzyko okazuje się ze strony układu krwionośnego, bowiem ograniczony przepływ krwi oraz mikroelementów rzeczywiście może przyłożyć się do zakrzepicy żył głębokich. pierwszych dniach unieruchomienia układ krzepnięcia znacząco się dynamizuje.

Znaczy to, iż krew realnie prężniej tężeje, co prowadzi do ukazania się niebezpiecznych dla sprawności i bycia skrzepów. Zmniejsza się zasięg tlenu, a co za tym idzie też wydolność ustroju. Jedyną ulgę i zapobiegnięcie zakrzepicy może dodać fizjoterapia, jaka winna bywać ziszczona od pierwszego dnia skrępowania. Istotne bywa, ażeby w pierwszej dobie zadbać o pełne wyschnięcie opatrunku oraz ażeby nie uszkodzić go automatycznie. W ten sposób realnie możemy uchronić się od odleżyn.