Bezpieczne kremy chroniące przed promieniami UV

Za oknem mamy już piękną, słoneczną pogodę, dlatego większość z nas myśli wymarzonym urlopie. Zważając na to czy pozostaniemy w kraju czy może jednak wyjedziemy za granicę, warto zainwestować pieniądze w odpowiedni krem do opalania, tak by zawsze było można cieszyć się naturalną oraz piękną opalenizną. Wybierając kosmetyk do opalania należy zwrócić uwagę na kilka […]

Za oknem mamy już piękną, słoneczną pogodę, dlatego większość z nas myśli wymarzonym urlopie. Zważając na to czy pozostaniemy w kraju czy może jednak wyjedziemy za granicę, warto zainwestować pieniądze w odpowiedni krem do opalania, tak by zawsze było można cieszyć się naturalną oraz piękną opalenizną. Wybierając kosmetyk do opalania należy zwrócić uwagę na kilka elementów. Na starcie zawsze weryfikujmy, czy wybrany krem do opalania chroni zarówno przed promieniami UVA, jak także UVB. To jest szczególnie istotna kwestia, gdyż od tych dwóch elementów zależy czy skóra będzie właściwie ochroniona przed promieniami słonecznymi, które w nadmiernej ilości mogą doprowadzić do groźnego raka skóry. Zalecamy wybierać kremy do opalania wodoodporne, bowiem nawet jeśli nie planujesz się kąpać w wodzie, to z pewnością przy bardzo wysokiej temperaturze na dworze, będziesz mocno się pocić, a to może skutkować tym, że zmniejszy się powłoka ochronna kosmetyku. Większość kremów do opalania jest produkowanych z wielu składników, zatem nie ma się pewności czy na jeden z nich nie jesteśmy uczuleni, szczególnie, gdy ma się skórę wrażliwą, warto więc wybierać te kosmetyki, które są hipoalergiczne i bezzapachowe, a nawet jeśli Twoja skóra nie jest wrażliwa to sugeruje się przed zastosowaniem specyfiku na całym ciele, przetestować go na niewielkiej powierzchni skóry.

W dalszym ciągu nie jesteś jeszcze pewien, jaki krem do opalania wybrać? Przede wszystkim, wybierajmy kosmetyki do opalania z odpowiednio dostosowanym faktorem SPF, aby prawidłowo go dobrać, należy wówczas znać swój fototyp. Łatwo można go określić na podstawie karnacji, koloru oczu i włosów. I tak na przykład dla osób o bardzo jasnej skórze i piegach zaleca się faktor SPF pięćdziesiąt plus, z kolei dla cery jasnej, faktor SPF dwadzieścia pięć lub trzydzieści, cera lekko śniada wymaga faktora SPF dziesięć lub piętnaście a skóra śniada, bądź oliwkowa faktor SPF pięć lub dziesięć. To jest podany przykład dla rodzaju skóry, warto jednak sprawdzić jeszcze dodatkowo faktor SPF uwzględniając przy tym, swój kolor włosów oraz oczu. Pamiętajmy także, iż na starcie naszej przygody z opalaniem, należy wybierać kosmetyk z filtrem SPF jak najwyższym a po lekkim opaleniu skóry można wówczas, stopniowo zmniejszać ochronę SPF, ale oczywiście zgodnie z naszym fototypem.